Różowy

Świadectwo Jana Chrzciciela o Chrystusie

Jan Chrzciciel

Ewangelia według świętego Jana

Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.
Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś? », on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem».
Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?» Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie». Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?»
Powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz». A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. i zaczęli go pytać, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?» Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała».
Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

Oto słowo Pańskie.

J 1, 6-8. 19-28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu

Nie zaniedbujmy czasu adwentowej odnowy. To czas, który daje nam Pan Bóg. Nie odkładajmy pojednania się z Panem Bogiem i bliźnimi na ostatnią chwilę. Niech w przygotowaniu do Bożego Narodzenia nie uprzedzi nas choinka, prezenty, karp ani pierogi, bo nie one stanowią o tych ŚWIĘTACH.

Dziś :

• Już tradycyjnie w III niedzielę adwentu solidaryzujemy się z kapłanami seniorami zamieszkującymi w Domu Ks. Emeryta w Zielonej Górze poprzez pamięć modlitewną oraz wspierając ich materialnie i składając ofiarę do puszek po Mszach św.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie wolontariatu młodzieżowego.
  2. Msze św. roratnie w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00 rano. Serdecznie zapraszamy.
  3. Nasze Siostry Miłosierdzia przygotowują WIGILIĘ dla samotnych i bezdomnych w dzień WIGILII – 24 grudnia tzn. w przyszłą niedzielę. Jeśli są osoby samotne, które chciałyby wziąć udział w tej wieczerzy, to prosimy aby się zapisali w zakrystii.
  4. Cały czas możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom nabywając świece CARITAS. Możemy się w nie zaopatrywać w kruchcie kościoła; są jeszcze poświęcone opłatki.
  5. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. adwentowej w czwartek, piątek i sobotę w godz. 17:00 – 19:00.
  6. Rodziców i chrzestnych – dzieci, które otrzymają chrzest 25 i 26 grudnia zapraszamy na katechezę przed chrztem w piątek, 22 grudnia na godz. 19:00.
  7. Chorych w domach odwiedzamy w sobotę od godz. 8:30.
  8. W ub. niedzielę zebrano do puszek 1.480 zł na wsparcie Kościoła na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać.
  9. Przypominamy, że Orszak Trzech KRÓLI kolejny już raz wvnaszym mieście odbędzie się 06 stycznia z udziałem ks. bpa Ordynariusza i prezydenta miasta. Wszystkich już dzisiaj zapraszamy do udziału.
  10. Wedle zaleceń KEP Rodzice dziecka i Rodzice chrzestni są obowiązani wziąć udział w 4-ech katechezach przed chrzcielnych po ukończeniu, których każdy otrzyma zaświadczenie – certyfikat /udział jednorazowo na zawsze/.
    Katechezy odbywają się naprzemiennie w jednym miesiącu u O. Kapucynów, a w drugim w Parafii Podwyższenia Krzyża Św.
    Katecheza rozpoczyna się o godz. 19:00 w piątek i sobotę w II-gim tygodniu każdego miesiąca /czyli po 1-szej niedzieli miesiąca/; i tak :
    • u O. Kapucynów – styczeń, marzec, maj, lipiec, wrzesień, listopad.
    • w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. - luty, kwiecień, czerwiec, sierpień, październik, grudzień.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 17 grudnia 2017 roku

WAŻNE INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - ZAPRASZAMY NA NASZĄ PODSTRONĘ "BIERZMOWANI" (KLIKNIJ!)

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
( czasami również w V niedzielę miesiąca )

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(Msza trydencka)

Kolejna Msza Święta w NFRR
zostanie odprawiona

17 grudnia 2017 roku o godz. 15:00

którą celebrować będzie ks. Michał Graczyk.

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej