Biały

Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma

Ewangelia według świętego Łukasza

Stanął pośród nich

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.

A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»

Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.

Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.

Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.

I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».

Oto słowo Pańskie.

Łk 24, 35-48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy okres wielkanocny. Trwa jeszcze czas spowiedzi wielkanocnej.

Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w TYDZIEŃ BIBLIJNY.
Spróbujmy w tym czasie izolacji wygospodarować w tygodniu codziennie czas, na lekturę Słowa Bożego. Na przeczytanie np. Dziejów Apostolskich albo Listów św. Pawła., albo lekturę pogłębiającą jakiś fragment. Zachęcamy wszystkich.

Dziś :

1. Kurs Przedmałżeński tzn. katechezy dla narzeczonych rozpoczynają się dzisiaj u O. Kapucynów Mszą św. o godz. 18:00.
    2. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III a, b, c ze Szkoły Podstawowej nr 9 we wtorek, 20 kwietnia, w kościele o godz. 1:630.
    3. Działalność Hospicjum św. Kamila na rzecz chorych nie ustaje i jest możliwa dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Zbiórka publiczna i uliczna w tym roku nie może być przeprowadzona z racji na pandemię. Ale prosimy w tym roku 2021 aby włączyć się w przekazywanie darowizn pieniężnych na Hospicjum w inny sposób. Możemy np. w siedzibie Hospicjum złożyć datek do skarbony albo dokonać wpłat na konto lub na stronie internetowej do wirtualnej puszki. Prosimy zabrać ze stolika z prasą stosowną informację i nr konta.
    4. Przypominamy i zapraszamy do kościoła na Mszę św. codziennie i w niedzielę. Jednorazowo we Mszy św. może brać udział 40 osób.
    5. Od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w Internecie b. ważnego premierowego filmu "Wyrok na niewinnych". To historia najgłośniejszego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik tamtej sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu "Niemy Krzyk". Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji. Film można zobaczyć w kinie internetowym pod adresem: www.rafaelkino.pl
    6. Młodzież kl. VIII przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania /grupa ks. Macieja/ jest proszona na spotkanie w przyszłą niedziele, 25 kwietnia na godz. 18:00. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św.
    7. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na rzecz utrzymania naszej Parafii. Bóg zapłać.

DYSPENSA OD ZACHOWANIA PIERWSZEGO PRZYKAZANIA KOŚCIELNEGO (KLIKNIJ!)

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 18 kwietnia 2021 r.

INTENCJE
    18 - 24 kwietnia 2021 - Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii :

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
    Papieża Benedykta XVI
    oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

w naszym kościele odprawiane są
    Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
    (potocznie Msza św. trydencka)

Msze św. w NFRR, w ramach środowiska w Gorzowie Wlkp.,
    w kwietniu 2021, sprawowane będą: KLIKNIJ!

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej