Zielony

Rozmnożenie chleba

Ewangelia według świętego Jana

Rozmonożenie Chleba

Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego, czyli Tyberiadzkiego. Szedł za Nim wielki tłum, bo oglądano znaki, jakie czynił dla tych, którzy chorowali.

Jezus wszedł na wzgórze i usiadł tam ze swoimi uczniami. A zbliżało się święto żydowskie, Pascha.

Kiedy więc Jezus podniósł oczy i ujrzał, że liczne tłumy schodzą się do Niego, rzekł do Filipa: «Gdzie kupimy chleba, aby oni się najedli?» A mówił to, wystawiając go na próbę. Wiedział bowiem, co ma czynić.

Odpowiedział Mu Filip: «Za dwieście denarów nie wystarczy chleba, aby każdy z nich mógł choć trochę otrzymać».

Jeden z Jego uczniów, Andrzej, brat Szymona Piotra, rzekł do Niego: «Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu?»

Jezus zaś rzekł: «Każcie ludziom usiąść». A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy.

Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: «Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło». Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, pozostałymi po spożywających, napełnili dwanaście koszów.

A kiedy ludzie spostrzegli, jaki znak uczynił Jezus, mówili: «Ten prawdziwie jest prorokiem, który ma przyjść na świat». Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.

Oto słowo Pańskie.

J 6, 1-15

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych;
  • po Mszach św. odprawianych o godz. 9:00 i 10:30 święcimy pojazdy i kierowców. Po Mszach św. tradycyjnie zbieramy do puszek datki na środki transportu dla misjonarzy wg zasady: 1 gr za 1 km bezwypadkowej – szczęśliwej jazdy;
  • RÓŻANIEC przebłagalny za grzechy aborcji, świętokradztwa i bluźnierstwa dzisiaj na placu przy Katedrze o godz. 14:00.

1. W kalendarzu liturgicznym tygodnia wspominamy:
    - w poniedziałek - 26 lipca - św. Joachima i Annę Rodziców NMP;
    - w czwartek - 29 lipca - św. Martę;
    - w sobotę - 31 lipca - św. Ignacego z Loyoli
  2. W środę, 28 lipca Msza św. o godz. 18:00 w intencji o łaskę wiary i nawrócenie dla dzieci i młodzieży za wstawiennictwem św. RITY i św. Moniki.
  3. Jak słyszeliśmy w komunikacie Przewodniczącego KEP za tydzień, w niedzielę, 01 sierpnia modlimy się za dotkniętych nawałnicami, a po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na poszkodowanych w powodziach na zachodzie Europy.
  4. W przyszłą niedzielę, 01 sierpnia – 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach Ojczyzny.
  5. Dziękujemy naszym Parafianom za wszelkie ofiary, i te wpłacane na konto, i te składane na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.

DYSPENSA OD ZACHOWANIA PIERWSZEGO PRZYKAZANIA KOŚCIELNEGO - ZNIESIENIE 12.06.2021 r. (KLIKNIJ!)

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 25 lipca 2021 r.

INTENCJE
25 - 31 lipca 2021 - Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii :

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Msze św. w NFRR, w ramach środowiska w Gorzowie Wlkp.,
w lipcu 2021, sprawowane będą: KLIKNIJ!

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej