Zielony

Wytrwałość w modlitwie

Wytrwała modlitwa

Ewangelia według świętego Łukasza

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi.
W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!” Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie nachodziła mnie bez końca i nie zadręczała mnie”».
I Pan dodał: «Słuchajcie, co mówi ten niesprawiedliwy sędzia. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»

Oto słowo Pańskie.

Łk 18, 1-8

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Przeżywamy w naszej Parafii Wizytację Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Z naszym Gościem spotkamy się na Mszach św. Spotkanie Ks. Bpa ze wszystkimi wspólnotami po południu o godz. 16:00 w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy liderów i wspólnoty.
  • Przeżywamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Chcemy być modlitewnym i materialnym wsparciem dla Misjonarzy i Misji. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne.
  • Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30; dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

1. Jutro, obchodzimy 112-tą Rocznicę Konsekracji naszego Kościoła przez kard. KOOP’A z Wrocławia. Zapraszamy Parafian do modlitwy za budowniczych i fundatorów kościoła Podwyższenia Krzyża Św.
  2. Również jutro, w poniedziałek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w naszym kościele o godz. 18:00.
  3. Za tydzień, w niedzielę o godz. 18:00 Mszą św. młodzież kl. VII rozpoczyna swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  4. Wielu z nas już w tym tygodniu, znajdzie się na cmentarzach, aby uporządkować groby. Naszym kochanym zmarłym zanieśmy w darze wdzięczności nie tylko znicze i kwiaty, ale przede wszystkim – dar Mszy św., Komunii św. i modlitwy.
    Można zabrać do wypełnienia kartki wypominkowe by wypisać imiona zmarłych, których polecamy w listopadzie w modlitwie tzw. wypominek. Wypominki składamy w kopertach w zakrystii lub do skarbony pod chórem.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 20 października 2019 roku

KOMUNIKAT WYDZIAŁU NAUKI KATOLICKIEJ DOTYCZĄCY OBOWIĄZKU UDZIAŁU DZIECI I MŁODZIEŻY W LEKCJACH RELIGII W PRZEDSZKOLU I SZKOLE - KLIKNIJ!

INTENCJE
Kliknij aby przeczytać

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU (KLIKNIJ!)

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(potocznie Msza św. trydencka)

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej