Zielony

Unikać okazji do grzechu

Ewangelia według świętego Marka

Unikać okazji do grzechu

Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami».

Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze.

Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie».

Oto słowo Pańskie.

Mk 9, 38-43. 45. 47-48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• W całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św.; przepraszamy za utrudnienia we wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła;
  • Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy;
  • „Różaniec przebłagalny”, za grzech legalnej aborcji i świętokradztwa względem Boga i Kościoła dziś przy Katedrze o godz. 14:00, a nie jak to ogłaszaliśmy tydzień temu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;
  • poświęcenie Różańców dzieciom 1-szo komunijnym na Mszy św. o godz. 12:00.

1. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Różaniec przez cały miesiąc październik – codziennie o godz. 17:30.
    Różaniec dla dzieci od poniedziałki do piątku o godz. 16:30. Prosimy by rodzice skierowali słowo zachęty do swoich dzieci i młodzieży w sprawie ich udziału w nabożeństwach różańcowych.
  2. W tym tygodniu   miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:00.
    W sobotę o godz. 8:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB, a następnie nabożeństwo 1-szych sobót trwające do godz. 10:00. Księża w tym dniu będą odwiedzali chorych w domach.
  3. W kalendarzu liturgicznym tygodnia wspominamy:
    - w poniedziałek - 27 września - św. Wincentego a Paulo;
    - we wtorek - 28 września - św. Wacława;
    - w środę - 29 września - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
    - w czwartek - 30 września - św. Hieronima;
    - w piątek - 01 października - św. Teresę od Dzieciątka Jezus;
    - w sobotę - 02 października - św. Aniołów Stróżów.
  4. KOMUNIKATY :
    • We wtorek Mszą św. sprawowaną o godz. 18:00 modlimy się o wiarę i nawrócenie dla dzieci i młodzieży za wstawiennictwem św. RITY i św. Moniki.
    • Na Pielgrzymkę do Rokitna na sobotę, 02 października raz jeszcze SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Wyjazd o godz. 9:00 sprzed dawniejszej „Muszelki”. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie
    • We środę na wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencji Solenizanta ks. proboszcza z racji Imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    • Młodzież kl. VIII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania jest proszona w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. na 1-sze powakacyjne spotkanie.
    • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś możemy zabrać ze stolika z prasą „Dobre Nowiny”.

Apel przewodniczącego KEP ws. dnia solidarności z Afgańczykami (KLIKNIJ!)

Apel Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego dotyczący szczepień przeciw Covid-19 (KLIKNIJ!)

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 26 września 2021 r.

INTENCJE
26 września - 02 października 2021 - Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii :

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Msze św. w NFRR, w ramach środowiska w Gorzowie Wlkp.,
we wrześniu 2021, sprawowane będą: KLIKNIJ!

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej