Zielony

Grzesznicy uwierzyli Janowi

Ewangelia według świętego Mateusza

Jezus do arcykapłanów

ezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi».

Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wy mu nie uwierzyliście. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».

Oto słowo Pańskie.

Mt 21, 28-32

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszach św. do puszek zbieramy środki na wsparcie uchodźców;
  • „Różaniec przebłagalny”, za grzech legalnej aborcji dziś przy Katedrze o godz. 16:00. Zapraszamy do modlitwy.

1. W czwartek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Różaniec przez cały miesiąc październik – codziennie o godz. 17:30.
    W czwartek przed rozpoczęciem nabożeństwa różańcowego dla dzieci poświęcenie Różańców dzieciom 1-szo komunijnym, a Różaniec dla dzieci od poniedziałki do piątku o godz. 16:30. Prosimy by rodzice skierowali słowo zachęty do swoich dzieci i młodzieży w sprawie ich udziału w nabożeństwach różańcowych.
  2. W tym tygodniu 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:00.
    W sobotę o godz.800 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB, a następnie nabożeństwo 1-szych sobót trwające do godz. 10:00. Od godz. 8:30 księża będą odwiedzali chorych w domach.
  3. W kalendarzu liturgicznym tygodnia wspominamy:
    - w poniedziałek - 28 września - św. Wacława;
    - we wtorek - 29 września - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
    - w środę - 30 września - św. Hieronima;
    - w czwartek - 01 października - św. Teresę od Dzieciątka Jezus;
    - w poniedziałek - 02 października - św. Aniołów Stróżów.
  4. KOMUNIKATY :
    • W poniedziałek Mszą św. sprawowaną o godz. 18:00 modlimy się o wiarę i nawrócenie dla dzieci i młodzieży za wstawiennictwem św. RITY i św. Moniki.
    • Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po wieczornej Mszy św.
    • Na Pielgrzymkę do Rokitna na sobotę, 03 października raz jeszcze SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Wyjazd o godz. 9:00 sprzed dawniejszej „Muszelki”. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie.
    • KLUB Seniora działający od 2 lat przy naszej parafii, serdecznie zaprasza chętnych w każdy wtorek od godz. 16:00.
    • Koncert Organowy w najbliższą sobotę 03 października po wieczornej Mszy św. w kościele św. Maksymiliana. Organizatorzy zapraszają.
    • Weekendowy Kurs Przedmałżeński w Parafii MB Królowej Polski w dniach 02 - 04 października. Zapisy: tel. 504 288 531
    • We wtorek na wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencji solenizanta ks. proboszcza z racji Imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 27 września 2020 r.

INTENCJE
Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii :

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(potocznie Msza św. trydencka)

Kolejne Msze Święte w NFRR
zostaną odprawione :

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej