Zielony

XXIX NIEDZIELA tygodnia zwykłego

Przełożeństwo jest służbą

Ewangelia według świętego Marka

Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy».
On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?»
Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie».
Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?»
Odpowiedzieli Mu: «Możemy».
Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane».
Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich:
«Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».

Oto słowo Pańskie.

Mk 10, 35-45

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Światowy Dzień Misyjny, Niedziela MISYJNA. Przez cały tydzień swoją myśl kierujemy ku Misjom i ludziom, którzy gdzieś daleko, wśród ludów pogańskich głoszą Chrystusa. Misjonarze potrzebują naszego wsparcia modlitewnego i materialnego i dlatego za nich się modlimy. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na misje.
  • Dzisiaj o godz. 18:00 Mszą św. młodzież kl. VII rozpoczyna swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  • Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30; dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

1. Jutro, w poniedziałek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w naszym kościele o godz. 18:00.
  2. Publiczny RÓŻANIEC przebłagalny za grzech legalnej aborcji w środę, 24 października o godz. 16:30 na deptaku przy ul. Hawelańskiej.
  3. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18:00 modlimy się o wiarę i nawrócenie dla naszych dzieci i młodzieży za wstawiennictwem św. RITY i św. Moniki.
  4. Również w przyszłą niedzielę w Liturgii Kościoła wspominamy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Jest to święto patronalne ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.
  5. Wielu z nas już w tym tygodniu, znajdzie się na cmentarzach, aby uporządkować groby. Naszym kochanym zmarłym zanieśmy w darze wdzięczności nie tylko znicze i kwiaty, ale przede wszystkim – dar Mszy św., Komunii św. i modlitwy.
    Można zabrać do wypełnienia kartki wypominkowe by wypisać imiona zmarłych, których polecamy w listopadzie w  modlitwie tzw. wypominek. Wypominki składamy w kopertach w zakrystii lub do skarbony pod chórem.

Gorzów Wlkp., 21 października 2018 roku

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

WAŻNE INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - ZAPRASZAMY NA NASZĄ PODSTRONĘ "BIERZMOWANI" (KLIKNIJ!)

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
( czasami również w V niedzielę miesiąca )

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(Msza trydencka)

Kolejna Msza Święta w NFRR
zostanie odprawiona

... 2018 roku o godz. 15:00

którą celebrować będzie ks. ...

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej