Fioletowy

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie

Przypowieść o drzewie figowym

Ewangelia według świętego Łukasza

W tym czasie przyszli jacyś ludzie i  donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar.
Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».
I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”».

Oto słowo Pańskie.

Łk 13, 1-9

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Ze stolika z prasą możemy zabrać deklaracje Duchowej Adopcji, a to znaczy objęcie 9-cio miesięczną modlitwą zagrożone aborcją dziecko w łonie matki nieznane nam z imienia; prosimy wypełnić deklaracje, a podczas Gorzkich Żali złożymy je na ołtarzu i wypowiemy słowa przyrzeczenia. Serdecznie zapraszamy do tego DZIEŁA;
  • o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W czasie nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu;
  • Mszą św. odprawianą o godz. 18:00 kończymy tzw. Kurs Przedmałżeński Katechezy Przedmałżeńskie traktowane jako przygotowanie do sakr. małżeństwa.

1. Jutro, w poniedziałek uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. są odprawiane o godz. 7:00; 8:00 oraz o godz. 18:00.
  2. W środę o godz. 17:45 w Parafii św. Męczenników na Wzgórzu Papieskim – uroczyste powitanie Kopii Cudownego Obrazu św. JÓZEFA z Kalisza i wprowadzenie do kościoła. O godz. 18:00 koncelebrowana Msza św. O godz. 20:00 spotkanie dla Mężczyzn w kościele pt. „Milczeć, walczyć, kochać”; godz. 20:00 spotkanie ministrantów z całego dekanatu w sali katechetycznej.
    Całonocne czuwania. Parafia Podwyższenia Krzyża św. ma swoje czuwanie od godz. 3:00 – 4:00.
    Pożegnanie Obrazu – czwartek – godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i akt zawierzenia dekanatu Opiece św. Józefa.
    Bardzo serdecznie zapraszamy naszych Parafian do włączenia się w ten program modlitewny.

Kult Św. Józefa - Cudowny Obraz
    Kult Św. Józefa w Kaliszu - Cudowny Obraz (KLIKNIJ!)

3. W czwartek o godz. 16:30 na ul. Hawelańskiej comiesięczny Różaniec Przebłagalny za grzech legalnej aborcji.
  4. W czwartek również Mszą św. o godz. 18:00 modlimy się w intencji wiary i nawrócenia dzieci i młodzieży za sprawą św. Rity i św. Moniki.
  5. Nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o :
    • godz. 16:30 dla dzieci; godz. 8:30 i 17:30 dla młodzieży i dorosłych.
  6. Młodzież, która w maju przystąpi do sakramentu bierzmowania /grupa ks. Michała/ ma swoje spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
  7. Rodzice i dzieci 1-szo Komunijne są proszone za tydzień, w niedzielę na godz. 15:00 na dodatkową Mszę św. połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przynoszą ze sobą świece.
  8. Od dzisiejszej niedzieli S. Agnieszka oraz dzieci i młodzież Maryjna zapraszają na KIERMASZ Świąteczny.
  9. CARITAS Diecezjalna rozprowadza paschaliki ŚWIECE, które są znakiem Chrystusa Zmartwychwstałego. Święcimy ją w Wielką Sobotę. A możemy ją wykorzystać podczas wielkosobotniej nocnej LITURGII oraz zapalać podczas świątecznego posiłku. Cena świecy 15 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie Diecezjalnych Klubów Seniora i świetlic prowadzonych przez CARITAS.
  10. Pod ołtarzem MB możemy składać dary w naturze na wsparcie świąteczne i zrobienie paczek ubogim rodzinom w naszej Parafii.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 24 marca 2019 roku

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w sytuacji nadzwyczajnej dla dorosłych, którzy ukończyli 21 lat rozpocznie się 09 marca 2019 roku w Parafii Katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Katechezy będą odbywały się w soboty do 26 maja 2019 roku o godz. 19:00 w Sali parafialnej przy ul. Obotryckiej 10.

Daty spotkań są następujące :

• 09, 16, 23 i 30 marca;
  • 06, 13 i 27 kwietnia;
  • 11, 18 i 25 maja 2019 roku.

Uroczystość bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 03 czerwca 2019 o godz. 18:00 w kaplicy parafii katedralnej.

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

WAŻNE INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - ZAPRASZAMY NA NASZĄ PODSTRONĘ "BIERZMOWANI" (KLIKNIJ!)

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
( czasami również w V niedzielę miesiąca )

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(Msza trydencka)

Kolejna Msza Święta w NFRR
zostanie odprawiona

... 2019 roku o godz. 15:00

którą celebrować będzie ks. ...

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej