Zielony

XIX NIEDZIELA tygodnia zwykłego

Chleb żywy, który zstąpił z nieba

Chleb żywy

Ewangelia według świętego Jana

Żydzi szemrali przeciwko Jezusowi, dlatego że powiedział: «Ja jestem chlebem, który z nieba zstąpił». I mówili: «Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem».
Jezus rzekł im w odpowiedzi: «Nie szemrajcie między sobą! Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne.
Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».

Oto słowo Pańskie.

J 6, 41-51

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Tradycyjne, w II niedzielę miesiąca po Mszy św. sprawowanej o godz. 13:15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja trwająca do godz. 19:00.

1. Jutro, w poniedziałek, 13 dzień miesiąca – procesja z Figurą MB Fatimskiej i różaniec o godz. 17:30
  2. We wtorek, u naszych sąsiadów uroczystość odpustowa. Suma odpustowa w kościele św. Maksymiliana o godz. 18:00.
  3. W środę, 15 sierpnia; dzień ten przeżywamy jako pamiątkę chwalebnego Wniebowzięcia NMP; zaś jako Polacy i jako Naród świętujemy 98 rocznicę CUDU nad Wisłą. Jest to również święto Wojska Polskiego.
    W tym dniu – 15 sierpnia :
    • w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Maryjnym w ROKITNIE PIELGRZYMKA Rolników połączona z dorocznymi Diecezjalnymi Dożynkami. Uroczysta Suma o godz. 12:00;
    • Parafia Katedralna przeżywa liturgiczne wspomnienie swojej Patronki NMP Wniebowziętej. Główna Msza św. zostanie odprawiona już tradycyjnie o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 20:00 koncert zespołu SKALDOWIE na rzecz remontu spalonej wieży Katedry. Szczegóły na plakacie;
    • w naszym kościele Msze św. w tę Uroczystość odprawiamy niemal w porządku niedzielnym z pominięciem Mszy św. o godz. 13:15. Po Mszach św. błogosławimy zioła, owoce i kwiaty. Wieczorna Msza św. o godz. 19:00.;
    • W święto Wniebowzięcia MB do puszek zwykle zbieramy ofiary na wsparcie w remontach, najbiedniejszych parafii w naszej diecezji.
    W czwartek Dzień Imienin Ks. Bp STEFANA seniora. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja opieką.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 12 sierpnia 2018 roku

24 lipca 2018 roku, po 2,5 roku posługi w naszej parafii, pożegnaliśmy Księdza Adama Firaka
Życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze w Żarach.
Bóg zapłać i szczęść Boże.

29 lipca 2018 roku, po 2 latach posługi w naszej parafii, pożegnaliśmy Ojca Grzegorza Niedźwiedzia.
Życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze sanktuaryjnej w Rokitnie.
Bóg zapłać i szczęść Boże.

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

WAŻNE INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - ZAPRASZAMY NA NASZĄ PODSTRONĘ "BIERZMOWANI" (KLIKNIJ!)

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
( czasami również w V niedzielę miesiąca )

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(Msza trydencka)

Kolejna Msza Święta w NFRR
zostanie odprawiona

19 sierpnia 2018 roku o godz. 15:00 (II niedziela miesiąca)

którą celebrować będzie ks. Piotr Buda.
z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, posługujący w Myśliborzu.

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej