Fioletowy

Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże

Jan Chrzciciel

Ewangelia według świętego Łukasza

Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza Cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i Trachonitydy, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni.
Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! i wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże».

Oto słowo Pańskie.

Łk 3, 1-6

Wieniec adwentowy 2

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

1. Dziś :
    • Ogólnopolski Dzień Modlitwy i wsparcia Kościoła Katolickiego na WSCHODZIE. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła możemy do puszek złożyć ofiary na ten cel;
    • Poświęcenie medalików dzieciom 1-szo Komunijnym na Mszy św. o godz. 12:00;
    • Po Mszy św. odprawionej o godz. 13:15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja trwająca do godz. 18:00;
    • kandydaci do bierzmowania – grupa ks. Dominika – spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00.
  2. Spotkanie z Rodzicami dzieci 1-szo komunijnych w środę, 12 grudnia o godz.16:30 w salce katechetycznej.
  3. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ma swoje spotkanie we wtorek, 11 grudnia po wieczornej Mszy św.
  4. Młodzież starsza przygotowująca się do sakramentu bierzmowania – grupa ks. Michała - ma kolejne spotkanie za tydzień, w niedzielę. Zaczynamy Mszą św. o godz. 18:00.
  5. RORATY w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00 rano. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
  6. KOMUNIKATY

7. W czwartek, 13 grudnia kolejna rocznica stanu wojennego. Uroczysta Msza św. z inicjatywy Gorzowskiej „Solidarności” zostanie odprawiona w kościele O. Kapucynów o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Pamiętajmy o nabyciu świecy – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
    W kruchcie kościoła możemy zaopatrzyć się także w poświęcone opłatki.
    Z racji na zbliżające się święta B. Narodzenia organizujemy pomoc najuboższym. Jeżeli w naszym sąsiedztwie znajduje się rodzina uboga, która maskuje i ukrywa swoje ubóstwo, a trzeba by ją wesprzeć, to prosimy to zgłosić w biurze naszego CARITASU w środę w godz. od 16:00 do 17:00.
  9. 15 grudnia, w sobotę od godz. 9:00 będą wydawane paczki żywnościowe dla Najuboższych.
  10. Dzisiaj i za tydzień po Mszach św. młodzież Maryjna zaprasza na kiermasz świąteczny.
  11. Dziękujemy za wsparcie darami ubogich w akcji CARITAS „Tak Pomagam” w supermarkecie „Biedronka” przy ul. Okólnej w miniony piątek i sobotę. Bóg zapłać.
  12. Opłatek dla Wspólnoty Żywego Różańca będzie wyjątkowo 30 grudnia, w Niedzielę św. Rodziny o godz. 16:00 w salce katechetycznej.
  13. W przyszłą niedzielę:
    • w III Niedzielę ADWENTU, Dzień Solidarności z kapłanami Seniorami. Do puszek zbieramy ofiary na utrzymanie Diecezjalnego Domu Księdza Emeryta.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 09 grudnia 2018 roku

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w sytuacji nadzwyczajnej dla dorosłych, którzy ukończyli 21 lat rozpocznie się 09 marca 2019 roku w Parafii Katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Katechezy będą odbywały się w soboty do 26 maja 2019 roku o godz. 19:00 w Sali parafialnej przy ul. Obotryckiej 10.

Daty spotkań są następujące :

• 09, 16, 23 i 30 marca;
  • 06, 13 i 27 kwietnia;
  • 11, 18 i 25 maja 2019 roku.

Uroczystość bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 03 czerwca 2019 o godz. 18:00 w kaplicy parafii katedralnej.

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

WAŻNE INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - ZAPRASZAMY NA NASZĄ PODSTRONĘ "BIERZMOWANI" (KLIKNIJ!)

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
( czasami również w V niedzielę miesiąca )

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(Msza trydencka)

Kolejna Msza Święta w NFRR
zostanie odprawiona

... 2018 roku o godz. 15:00

którą celebrować będzie ks. ...

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej