Biały

Uroczystość Jezusa Chrystusa
Króla Wszechświata

Chrystus będzie sądził z uczynków miłości

Ewangelia według świętego Mateusza

Chrystus Król

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.

Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni u Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane dla was od założenia świata!

Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”.

Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? Albo spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię, lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?”

A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie”.

Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?”

Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczyniliście”.

I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

Oto słowo Pańskie.

Mt 25, 31-46

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Znicze

Uroczystość dzisiejszej niedzieli wymownie stawia nam przed oczy prawdę, iż na końcu czasów staje JEZUS CHRYSTUS, KRÓL Wszechświata. Niech Jego Panowanie i Jego Królestwo głęboko przenika nasze życie.

Po sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Dziś :

• Jak zapowiadaliśmy taca, z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium;
  • Na wieczornej Mszy św. poświęcenie opłatków bożonarodzeniowych. Od przyszłej niedzieli w kruchcie Kościoła - będziemy mogli zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, a ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium. Będzie można także nabyć Świece na stół wigilijny – tradycyjnie w akcji świątecznej CARITAS Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom;
  • Suma Odpustowa w Parafii Chrystusa Króla o godz. 12:30;

Rozpoczęty tydzień jest ostatnim tygodniem roku liturgicznego. ROK liturgiczny bowiem nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym. A to też oznacza, że w przyszłą niedzielę 29 listopada – rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny ADWENTEM.

1. Dzisiaj i aż do soboty codziennie o godz. 17:30 odmawiamy różaniec za zmarłych w tzw. wypominkach. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych z kartek z wypominkami dostarczonymi w ostatnich dniach.
  2. W sobotę, 28 listopada o godz. 18:00 Msza św. w intencji: o łaskę wiary i nawrócenie dzieci i młodzieży za wstawiennictwem św. RITY i św. Moniki.
  3. Na wsparcie projektów pomocowych dla Środkowej Afryki zebraliśmy do puszek 760 zł. Bóg zapłać za ten dar serca.
  4. Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za wpłaty na konto oraz za wszelkie inne ofiary na rzecz utrzymania kościoła i Parafii. Bóg zapłać.

5. Odpust - co to jest? (KLIKNIJ!)

Odpusty za zmarłych. (KLIKNIJ!)

DYSPENSA OD ZACHOWANIA PIERWSZEGO PRZYKAZANIA KOŚCIELNEGO (KLIKNIJ!)

Apel dotyczący wolontariatu w placówkach medycznych na terenie diecezji - 23.10.2020 r. (KLIKNIJ!)

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 22 listopada 2020 r.

INTENCJE
22 - 28 listopada 2020 - Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii :

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(potocznie Msza św. trydencka)

Msze św. w NFRR, w ramach środowiska w Gorzowie Wlkp., w listopadzie sprawowane będą: KLIKNIJ!

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej