Zielony

XXIX Niedziela tygodnia zwykłego

Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga

Ewangelia według świętego Mateusza

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie.
Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?»
Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!» Przynieśli Mu denara.
On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli: «Cezara». Wówczas rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

Oto słowo Pańskie.

Mt 22, 15-21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Światowy Dzień Misyjny, Niedziela MISYJNA.
    Przez cały tydzień swoją myśl kierujemy ku Misjom i ludziom, którzy gdzieś daleko, wśród ludów pogańskich głoszą Chrystusa. Misjonarze potrzebują naszego wsparcia modlitewnego i materialnego dlatego taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele misyjne;
  • Jak zapowiadaliśmy dziś gościmy na Mszach św. misjonarza Ojca Krzysztofa Przybylskiego, kapucyna, który podejmie tematykę misyjną. Będzie można też wesprzeć misje prowadzone przez Jego Zakon.
  • Dzisiaj o godz. 18:00 Mszą św. młodzież kl. II gimnazjum i kl. VII Szkoły Podstawowej rozpoczyna swoje przygotowanie dosakramentu bierzmowania /zapisy i spotkanie z rodzicami/.
  • Nabożeństwa różańcowe codziennie ogodz. 17:30; dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

1. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych.
  2. W sobotę, 28 października, Mszą św. o godz. 18:00 modlimy się o wiarę i nawrócenie dla naszych dzieci i młodzieży za wstawiennictwem św. RITY i św. Moniki.
  3. Również w sobotę w Liturgii Kościoła wspominamy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Jest to święto patronalne ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.
  4. Wielu z nas w tym tygodniu, znajdzie się na cmentarzach, aby uporządkować groby. Naszym kochanym zmarłym zanieśmy w darze wdzięczności nie tylko znicze i kwiaty, ale przede wszystkim – dar Mszy św., Komunii św. i modlitwy.
    Można zabrać do wypełnienia kartki wypominkowe by wypisać imiona zmarłych, których polecamy w listopadzie w modlitwie tzw. wypominek. Wypominki składamy w kopertach w zakrystii lub do skarbony pod chórem.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 22 października 2017 roku

WAŻNE INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - ZAPRASZAMY NA NASZĄ PODSTRONĘ "BIERZMOWANI" (KLIKNIJ!)

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
( czasami również w V niedzielę miesiąca )

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(Msza trydencka)

... 2017 roku o godz. 15:00

zostanie odprawiona kolejna Msza Święta w NFRR,
którą celebrować będzie ks. ....

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej