zielony

XIX NIEDZIELA w ciągu roku

Ewangelia według świętego Łukasza

Gotowość na przyjście Pana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo.

Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę. Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze.

Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie.

A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie przyjść ma złodziej, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie».

Wtedy Piotr zapytał: «Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?»

Pan odpowiedział: «Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby rozdawał jej żywność we właściwej porze? Szczęśliwy ten sługa, którego pan, powróciwszy, zastanie przy tej czynności. Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli sługa ów powie sobie w sercu: Mój pan się ociąga z powrotem, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; surowo go ukarze i wyznaczy mu miejsce z niewiernymi.

Ów sługa, który poznał wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie poznał jego woli, a uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą».

Oto słowo Pańskie.

Łk 12, 32-48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Księga Trzeźwości jest wyłożona na ołtarzu Matki Bożej.

Dziś:

• ak zapowiadaliśmy, po Mszach św. zbieramy do puszek datki na KUL oraz na Wydział Filozoficzno-Teologiczny;

1. W kalendarzu liturgicznym tygodnia wspominamy:
    - w poniedziałek - 08 sierpnia - św. Dominika;
    - we wtorek - 09 sierpnia - św. Teresę Benedyktę od Krzyża;
    - w środę - 10 sierpnia - św. Wawrzyńca;
    - w czwartek - 11 sierpnia - św. Klarę;
  2. W przyszłą niedzielę, u naszych sąsiadów uroczystość odpustowa. Suma odpustowa w kościele św. Maksymiliana o godz. 12:00.
  3. Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec św. FRANCISZEK mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
    Święcenia biskupie ks. Adrian PUT otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze, w sobotę, 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12:00 pod przewodnictwem abp Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.
    Transmisję uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wlkp.
    Polecajmy bpa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów św. i posługując nam – owocnie towarzyszył Ludowi Bożemu naszej diecezji.
  4. W sobotę, 13 sierpnia o godz. 15:00 zamiast Procesji Fatimskiej Różaniec Fatimski wynagradzający, za bluźnierstwa w obronie moralności naszych dzieci. Modlitwa przed Katedrą przy pomniku biskupa Wilhelma PLUTY. Serdecznie zapraszamy. Możemy zabrać sprzed kościoła ulotki.
  5. Za tydzień, w niedzielę będziemy gościli Misjonarzy Oblatów, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjny na 2023 rok.

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 (KLIKNIJ!)

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 07 sierpnia 2022 r.

INTENCJE
07 - 13 sierpnia 2022 r. - Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii :

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Msze św. w NFRR, w ramach środowiska w Gorzowie Wlkp.,
w sierpniu 2022, sprawowane będą: KLIKNIJ!

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej