Zielony

V NIEDZIELA tygodnia zwykłego

Cudowny połów ryb i powołanie apostołów

Cudowny połów ryb

Ewangelia według świętego Łukasza

Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.

Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!» A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.
Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona.
A Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.

Oto słowo Pańskie.

Łk 5, 1-11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• po Mszy św. odprawionej o godz. 13:15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja trwająca do wieczornej Mszy św.
  • młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania /grupa ks. Michała/ proszona jest na godz. 18:00 na kolejne spotkania w ramach przygotowania do sakramentu.

1. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych naszych Parafian zostanie odprawiona rano o godz. 8:00. Na Mszę św. na godz. 18:00 zapraszamy chorych, bowiem zostanie udzielony sakrament chorych. Pół godz. przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej. Prosimy by najbliższa rodzina lub sąsiedzi pomogli chorym dojechać do kościoła.
  2. W czwartek – święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. W tym dniu również przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie, ale także osób zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.
  3. Za tydzień młodsza młodzież /grupa ks. Dominika/ ma swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania, które rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbieramy do puszek datki na potrzeby naszego Hospicjum.
  5. Jest odpowiedni czas na to aby przekazać 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. Zachęcamy by wesprzeć CARITAS Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ( KRS 226818 ), Hospicjum czy też Radio Maryja i TV Trwam. Stosowne ulotki są do zabrania ze stolika z prasą.
    Zachęcamy emerytów, którzy mają nierozliczone PIT-y, a chcieliby przekazać 1% na jakąś organizację – by zwyczajem lat ubiegłych przynieśli PIT-y do zakrystii, a znający się na tym dokonają tej operacji finansowej.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 10 lutego 2019 roku

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w sytuacji nadzwyczajnej dla dorosłych, którzy ukończyli 21 lat rozpocznie się 09 marca 2019 roku w Parafii Katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Katechezy będą odbywały się w soboty do 26 maja 2019 roku o godz. 19:00 w Sali parafialnej przy ul. Obotryckiej 10.

Daty spotkań są następujące :

• 09, 16, 23 i 30 marca;
  • 06, 13 i 27 kwietnia;
  • 11, 18 i 25 maja 2019 roku.

Uroczystość bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 03 czerwca 2019 o godz. 18:00 w kaplicy parafii katedralnej.

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

WAŻNE INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - ZAPRASZAMY NA NASZĄ PODSTRONĘ "BIERZMOWANI" (KLIKNIJ!)

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
( czasami również w V niedzielę miesiąca )

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(Msza trydencka)

Kolejna Msza Święta w NFRR
zostanie odprawiona

... 2019 roku o godz. 15:00

którą celebrować będzie ks. ...

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej