Fioletowy

II Niedziela ADWENTU

Druga Niedziela Adwentu

Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie

Jan Chrzciciel

W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka izajasza, gdy mówi: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!»

Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im:

«Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Oto słowo Pańskie.

Mt 3, 1-12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś:

• Ogólnopolski Dzień Modlitwy i wsparcia Kościoła Katolickiego na WSCHODZIE. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła możemy do puszek złożyć ofiary na ten cel;
  • Spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16:45.

1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ma swoje spotkanie w środę, 07 grudnia po wieczornej Mszy św.
  2. W czwartek 08 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszym kościele: o godz. 7:00; 8:00 oraz o godz. 18:00. Na Mszy św. o godz. 18:00 dzieciom 1-szo Komunijnym święcimy medaliki. Natomiast o godz. 12:00 w samo południe ADORACJA trwająca do godz. 13:00 w tzw. „GODZINIE ŁASKI” /na życzenie Matki Bożej/. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
  3.   przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z kl. VIII – grupa ks. Macieja - ma kolejne spotkanie za tydzień, w niedzielę. Zaczynamy Mszą św. o godz. 18:00.
  4. RORATY w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00 rano. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
  5. KOMUNIKATY

6. Pamiętajmy o nabyciu świecy – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
    W kruchcie kościoła możemy zaopatrzyć się także w poświęcone opłatki.
    Z racji na zbliżające się święta Bożego Narodzenia organizujemy pomoc najuboższym. Jeżeli w naszym sąsiedztwie znajduje się rodzina uboga, która maskuje i ukrywa swoje ubóstwo, a trzeba by ją wesprzeć, to prosimy to zgłosić w biurze naszego CARITASU w środę w godz. od 16:00 do 17:00 lub w zakrystii.
  7. 10 grudnia, w sobotę od godz. 9:00 do 12:00 będą wydawane paczki żywnościowe dla najuboższych.
  8. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym przy Parafii NSPJ zaprasza jutro, 05 grudnia na godz. 18:00 do wspólnej modlitwy.
  9. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się Mszą św. w przyszłą niedzielę, 11 grudnia o godz.18:00 w parafii Męczenników Polski.
  10. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia rozpoczyna się w czwartek, 08 grudnia o godz. 19:00 w parafii Chrystusa Króla na Zawarciu.
  11. Dziękujemy za wsparcie darami ubogich w akcji CARITAS w supermarkecie „Biedronka” przy ul. Okólnej w miniony piątek i sobotę. Bóg zapłać.
  12. W przyszłą niedzielę:
    • 11 grudnia, w III Niedzielę ADWENTU, Dzień Solidarności z kapłanami Seniorami. Do puszek zbieramy ofiary na utrzymanie Diecezjalnego Domu Księdza Emeryta.

XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - 04.12.2022 „Posłani w pokoju Chrystusa” - KLIKNIJ!

List Rzymskokatolickiego Episkopatu Ukrainy - KLIKNIJ!

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 04 grudnia 2022 r.

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTWSEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH (KLIKNIJ!)

INTENCJE
04 - 10 grudnia 2022 r. - Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii:

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Msze św. w NFRR, w ramach środowiska w Gorzowie Wlkp.,
w grudniu 2022, sprawowane będą: KLIKNIJ!

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej