Różowy

Na Chrystusie spełniają się proroctwa

Jezus i uczniowie Jana

Ewangelia według świętego Mateusza

Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie».
Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: «Co wyszliście obejrzeć na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? ale co wyszliście zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po co więc wyszliście? Zobaczyć proroka? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby przygotował Ci drogę”. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on».

Oto słowo Pańskie.

Mt 11, 2-11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Nie zaniedbujmy czasu adwentowej odnowy. To czas, który daje nam Pan Bóg. Nie odkładajmy pojednania się z Panem Bogiem i bliźnimi na ostatnią chwilę. Niech w przygotowaniu do B. Narodzenia nie uprzedzi nas choinka, prezenty, karp ani pierogi, bo nie one stanowią o tych ŚWIĘTACH.

Dziś :

• Już tradycyjnie w III niedzielę adwentu solidaryzujemy się z kapłanami seniorami zamieszkującymi w Domu Ks. Emeryta w Zielonej Górze poprzez pamięć modlitewną oraz wspierając ich materialnie i składając ofiarę do puszek po Mszach św.
  • Spotkanie z rodzicami młodzieży kl. VIII po Mszy św. wieczornej

1. Msze św. roratnie w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00 rano. Serdecznie zapraszamy.
  2. Nasze Siostry Miłosierdzia przygotowują WIGILIĘ dla samotnych i bezdomnych w dzień WIGILII – 24 grudnia. Jeśli są osoby samotne, które chciałyby wziąć udział w tej wieczerzy, to prosimy aby się zapisali w zakrystii.
  3. Do kosza przy bocznym ołtarzu możemy składać dary do paczek oraz na zorganizowanie wieczerzy wigilijnej. Cały czas możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom nabywając świece CARITAS. Możemy się w nie zaopatrywać w kruchcie kościoła; są jeszcze poświęcone opłatki.
  4. Katechezy dla narzeczonych tzw. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się dziś w Parafii Męczenników Polski Mszą św. o godz. 18:00.
  5. Przypominamy, że Orszak Trzech KRÓLI kolejny już raz w naszym mieście odbędzie się 06 stycznia z udziałem ks. Biskupa i Prezydenta miasta. Wszystkich już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału.
  6. Opłatek Żywego Różańca odbędzie się 29 grudnia, w Święto Św. Rodziny, a nie jak zapowiadałem w ubiegłą niedzielę; bowiem 05 stycznia ks. Bp Stefan Regmunt będzie obchodził 25-lecie święceń biskupich.
  7. Po Mszy św. zachęcamy do wzięcia i przeczytaniu biuletynu CARITAS Polska. Możemy się dowiedzieć, jak udzielać konkretnej pomocy osobom dotkniętym tragicznie przez los, które bez nas nie poradzą sobie z przeciwnościami.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 15 grudnia 2019 roku

CMENTARZ ŚWIĘTOKRZYSKI - PALĄCE SPRAWY

Prośba o dofinansowanie wycinki drzewKLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ !

Śmierdzący problem NekropoliiKLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ !

INTENCJE
Kliknij aby przeczytać

DEKANAT GORZÓW WLKP. - Katechezy przed chrztem

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU (KLIKNIJ!)

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(potocznie Msza św. trydencka)

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej