Zielony

Przykazanie miłości nieprzyjaciół

Miłować nieprzyjaciół

Ewangelia według świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.
Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.
A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Oto słowo Pańskie.

Mt 5, 38-48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Młodzież, kl. VIII, która w tym roku otrzyma sakrament bierzmowania rozpoczyna swoje spotkanie Mszą św. o godz. 18:00.

1. W Środę – zwaną POPIELCEM – rozpoczynamy przeżywanie świętego czasu WIELKIEGO POSTU. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Jest to gest pokory, bo jesteśmy słabymi ludźmi, a grzechy często odłączają nas od Boga. Ale jest to także znak naszej wiary – bo choć jesteśmy słabi i grzeszni to jednak CHRYSTUS swoją mocą wynosi nas do godności dzieci Bożych.
    Od dzisiaj do najbliższej niedzieli przeżywamy TYDZIEŃ modlitwy o trzeźwość, w naszym narodzie. Możemy także przez wpis do Księgi Trzeźwości podjąć abstynencję. Parafialna Księga Trzeźwości będzie wyłożona na ołtarzu Matki Bożej.
    W ŚRODĘ Popielcową jesteśmy zobowiązani do zachowania postu ścisłego – tzn., że nie tylko powstrzymujemy się od jedzenia pokarmów mięsnych, ale także ograniczamy ilość spożywanego pokarmu i rezygnujemy z alkoholu. W tym dniu nie możemy skorzystać z dyspensy. Post ścisły obowiązuje wszystkich w przedziale wiekowym od 18 – 60 roku życia. W POPIELEC – Msze św. sprawujemy o godz. 7:00, 8:00, 10:30, 16:30, i 18:00. Jest to dzień solidarności z kapłanami seniorami, a taca jest przeznaczona na utrzymanie DOMU Księdza Emeryta.
    Na okres Wielkiego Postu podejmujemy postanowienia, które mają mieć wpływ na zmianę i poprawę naszego życia.
  2. Popielec

3. W Środę Popielcową po Mszy św. odprawionej o godz. 18:00, spotkanie na plebani z liderami wszystkich grup działających w naszej parafii.
  4. W Wielkim Poście – nabożeństwa – DROGI KRZYŻOWEJ – w piątek:
    • o godz. 8:30 /po Mszy św. o godz. 8:00/;
    • o godz. 16:30 dla dzieci;
    • o godz. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;
    • natomiast od przyszłej niedzieli GORZKIE ŻALE o godz. 17:00.
  5. Spotkanie z Rodzicami dzieci 1-szo Komunijnych – nie odbędzie się w Najbliższą środę, ponieważ jest to środa popielcowa. Zapraszamy do udziału we Mszy św.
  6. Różaniec Przebłagalny za grzech legalnej aborcji – w czwartek 27 lutego o godz. 16:30 na ul. Hawelańskiej.
  7. W piątek, 28 lutego Msza św. o wiarę i łaskę nawrócenia dla dzieci i młodzieży za wstawiennictwem św. Moniki i św. RITY.
  8. Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
  9. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych w sytuacji nadzwyczajnej, którzy ukończyli 21 rok życia, rozpocznie się 07 marca 2020 roku o godz. 19:00 w sali Parafii Katedralnej o godz. 19:00.
  10. Kurs Przedmałżeński dla tych, którzy mają zamiar zawrzeć Sakramentalny związek małżeński rozpocznie się w naszej parafii, w niedzielę, 15 marca Mszą św. o godz. 18:00.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 23 lutego 2020 r.

INTENCJE
Kliknij aby przeczytać

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: nauka przed chrztem, w naszej parafii, odbędzie się nie 10-11 kwietnia, ale 3-4 kwietnia 2020 roku.

Szczegółowe informacje w zakładce "Biuro Parafialne"

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(potocznie Msza św. trydencka)

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej