Zielony

Jezus ucisza burzę

Ewangelia według świętego Marka

uspokojenie burzy

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.

A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!» Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.

Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!» Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: «Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?»

Oto słowo Pańskie.

Mk 4, 35-41

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Po Mszach św. zbieramy do puszek datki na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze;
  • W Sanktuarium Maryjnym w Rokitnie – uroczystość Odpustowa. Głównym celebransem i kaznodzieją jest Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Edward DAJCZAK;
  • Młodzież kl. VII Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczyna ostatnie w tym roku szkolnym przygotowanie do sakr. bierzmowania;
  • codziennie nabożeństwa ku czci Serca PJ o godz. 17:30.

1. KOMUNIKATY :
    • W czwartek, 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
    • W najbliższą sobotę, 26 czerwca ostatnie grupy dzieci klas III, ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 9 przystąpią do 1-szej Komunii św.
    • W poniedziałek, 28 czerwca, na Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się o nawrócenie i wiarę przez pośrednictwo św. RITY i św. Moniki dla naszych dzieci i młodzieży /tj. intencja comiesięczna zamawiana przez zatroskanych i kochających rodziców/.
    • W przyszłą niedzielę, 27 czerwca przebłagalny różaniec za świętokradztwa i grzech legalnej aborcji na Placu Katedralnym o godz. 16:00.
    • W związku z końcem roku szkolnego w czwartek i w piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy dzieci i młodzież aby w ten sposób tzn. przez spowiedź i Komunię św. z jednej strony podziękowała za przeżyty rok szkolny, a z drugiej strony poprosiła o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Niech dzieci w tej sprawie usłyszą słowo zachęty od swoich Rodziców i dziadków.
    • W piątek o godz. 8:00 Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
    • Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Gorzowa na Jasną Górę w dniach 31 lipca - 12 sierpnia. Zapisy już się rozpoczęły. Zapisać możemy się internetowo do 20 lipca na stronie www.pielgrzymkagorzowska.diecezjazg.pl. Informacje znajdziemy również na plakacie.
    • Wszyscy mamy nadzieję na ciepłe i słoneczne lato. Prosimy jednak zwrócić uwagę na strój, w którym wybieramy się do kościoła. Ubiór godny, nie zawsze znaczy „wygodny”; ubiór godny tzn. „odpowiedni”. Nie wypada zatem przychodzić do kościoła w szortach, podkoszulkach bez rękawów, zbyt krótkich spódnicach, odkrytych ramionach, wydekoltowanych bluzkach i gołych plecach. Strój, który nadaje się na przyjęcie, dyskotekę czy na plażę nigdy nie jest odpowiednim, by wybrać się w nim na Mszę św. czy w ogóle do kościoła.

DYSPENSA OD ZACHOWANIA PIERWSZEGO PRZYKAZANIA KOŚCIELNEGO - ZNIESIENIE 12.06.2021 r. (KLIKNIJ!)

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 20 czerwca 2021 r.

INTENCJE
20 - 26 czerwca 2021 - Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii :

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(potocznie Msza św. trydencka)

Msze św. w NFRR, w ramach środowiska w Gorzowie Wlkp.,
w czerwcu 2021, sprawowane będą: KLIKNIJ!

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej