Fioletowy

Ewangelia według świętego Łukasza

Oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa

powtorne przyjscie chrystusa   01

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Będą znaki na słońcu, księżycu i  gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

Oto słowo Pańskie.

Łk 21, 25-28. 34-36

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy w Kościele nowy Rok Liturgiczny czasem ADWENTU. ADWENT ma być dla nas czasem świętego i radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Bogiem przy końcu czasów oraz w świętowaniu Jego Narodzin.

W naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, którym będzie przewodniczył ks. kanonik Andrzej TOMYS z Parafii Najświętszego ZBAWICIELA, którego witamy bardzo serdecznie.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH 2021 - KLIKNIJ!

1. Tradycją ADWENTU są odprawiane Msze św. r o r a t n i e, w których oddajemy cześć Matce Bożej – Patronce świętego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy serdecznie na roraty dzieci, młodzież i dorosłych. Niech słowo zachęty do uczestnictwa w roratach dzieci usłyszą od swoich rodziców. Prosimy również pomóc dzieciom w wykonaniu lampionów, które przyniosą na roraty. RORATY od jutra. Odprawiamy je od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 wieczorem z udziałem dzieci, a w sobotę wyjątkowo o godz. 7:00 rano dla wszystkich. W czasie trwania rekolekcji tzn. przez najbliższe 3 dni – poniedziałek, wtorek i środę - roraty dla dzieci będą odprawiane o godz. 16:30.
  2. Młodzież z kl. VIII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania jest proszona na spotkanie w dniu dzisiejszym. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00.
  3. W tym tygodniu 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Prosimy aby korzystać ze spowiedzi św. w środę, w ramach spowiedzi rekolekcyjnej od godz. 9:30 – 10:30 przed południem oraz od 16:30 - 18:00. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00; o godz. 17:30 nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ; Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB w sobotę o godz. 8:00 połączone z nabożeństwem 1-szo sobotnim.
    Chorych w domach odwiedzamy w sobotę.
  4. Za tydzień II niedziela ADWENTU jest dniem modlitwy i wsparcia Kościoła na Wschodzie. Tradycyjnie po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na wsparcie tegoż Kościoła.
  5. Tylko w kruchcie Kościoła będziemy mogli zaopatrzyć się w poświęcone w dniu wczorajszym opłatki. Tradycyjnie zebrane przy tej okazji ofiary będą przekazane na utrzymanie Seminarium. Będą również do nabycia świece na stół wigilijny – w akcji świątecznej CARITAS Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. W związku z zapytaniami o Kolędę w roku 2022 informujemy, że jeśli nie dojdzie do obostrzeń w związku z pandemią, to odwiedzimy tylko tych Parafian, którzy nas zaproszą. Zaproszenia znajdziemy w tegorocznych opłatkach. Prosimy, aby po ich wypełnieniu, wrzucić zaproszenie do skarbony pod chórem.
  7. Katechezy dla narzeczonych czyli Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 05 grudnia Mszą św. o godz. 18:00 w Parafii Męczenników Polski.

Apel Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego dotyczący szczepień przeciw Covid-19 (KLIKNIJ!)

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 28 listopada 2021 r.

INTENCJE
28 listopada - 04 grudnia 2021 - Kliknij aby przeczytać

Numer konta bankowego parafii :

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

UWAGA: Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Msze św. w NFRR, w ramach środowiska w Gorzowie Wlkp.,
w grudniu 2021, sprawowane będą: KLIKNIJ!

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej