Zielony

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie

Dobary Samarytanin

Ewangelia według świętego Łukasza

Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»
Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» On rzekł: «Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego».
Jezus rzekł do niego: «Dobrze odpowiedziałeś. To czyń, a będziesz żył».
Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?»
Jezus, nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jeruzalem do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął.
Pewien zaś Samarytanin, wędrując, przyszedł również na to miejsce. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”.
Kto z tych trzech okazał się według ciebie bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?»
On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie».
Jezus mu rzekł: «Idź i ty czyń podobnie!»

Oto słowo Pańskie.

Łk 10, 25-37

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I DUSZPASTERSKIE

Dziś :

• Jak zapowiadaliśmy po Mszy św. odprawionej o godz. 13:15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja trwająca do godz. 19:00.

1. We wtorek, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.
  2. W przyszłą niedzielę 21 lipca, po Mszach Świętych o godz. 9:00 i godz. 10:30 pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników z racji przypadającego w czwartek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. To też będzie okazją aby po Mszach św. do puszek złożyć ofiarę na zakup „pojazdów dla misjonarzy” pod hasłem „1 grosz za 1km szczęśliwie przejechany”.
  3. Zapraszamy i zachęcamy szczególnie młodzież do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 31 lipca – 13 sierpnia. Zapisy w parafii Katedralnej.
  4. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.
  5. Wszystkich zainteresowanych Pielgrzymkami organizowanymi przez parafie gorzowskie np. do Włoch, Medjugorie odsyłamy do gablotki.
  6. Dziękujemy naszym Parafianom za składane na rzecz naszej parafii ofiary. Bóg zapłać.

ks. Rafał Zięciak - proboszcz

Gorzów Wlkp., 14 lipca 2019 roku

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU (KLIKNIJ!)

ZAPRASZAMY do strony "AKTUALNOŚCI" i "GALERIA-FOTO" na fotograficzną relację z Liturgii Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej. (KLIKNIJ!)

UWAGA : Nowy, dodatkowy numer kontaktowy parafii -

O NASZEJ PARAFII W MEDIACH ( KLIKNIJ! )

WAŻNE INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - ZAPRASZAMY NA NASZĄ PODSTRONĘ "BIERZMOWANI" (KLIKNIJ!)

I SYNOD DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Szersze informacje i materiały na stronie : I Synod Diecezjalny

OGŁOSZENIA INNE. AKCJE

MSZA ŚW. W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

<Msza Święta Wszechczasów

Zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”
Papieża Benedykta XVI
oraz w nawiązaniu do wielowiekowej Tradycji Kościoła

W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
( czasami również w V niedzielę miesiąca )

w naszym kościele odprawiane są
Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego
(Msza trydencka)

Kolejna Msza Święta w NFRR
zostanie odprawiona

21 lipca 2019 roku o godz. 15:00

którą celebrować będzie ks. ...

Wiernym udostępniamy mszaliki z tłumaczeniem na język polski.

Teksty części zmiennych Mszy Świętej:

• Strona Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej naszej Diecezji

• Strona Gorzowskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej