Stowarzyszenie Pań Miłosierdzia Św. Wincentego A`Paolo i PZ Caritas

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego ŕ Paulo oddaje cześć Jezusowi w cierpiących członkach Jego Mistycznego Ciała – ubogich i chorych, wzorując się na apostole miłosierdzia św. Wincentym ŕ Paulo (1581-1660). To on założył w 1617 r. pierwsze Bractwo Miłosierdzia. W Polsce takie bractwa zakładano już za życia założyciela. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego owocnie działało przez stulecia, a po przerwie w czasach PRL zostało reaktywowane w 1990 r. Obecnie prowadzi Dom Samotnej Matki w Żaganiu, kuchnie dla ubogich, organizuje wypoczynek letni dla dzieci z biednych rodzin. Na świecie liczba członków przekracza 300 tys., w Polsce jest ich ok. 500 w 30 oddziałach.
źródło KAI

Parafialny Zespół Caritas to grupa ludzi, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia angażują się w działalność charytatywną swojej parafii. Do ich zadań należy realizowanie i koordynowanie inicjatyw i zadań stawianych przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz zadań pojawiających się w lokalnej społeczności parafialnej rozumianych jako szeroka pomoc i wspracie dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy parafian do czynnego realizowania przykazania miłości bliźniego poprzez składanie ofiar w ramach akcji prowadzonych przez PZC oraz bezspośrednie zaangażowanie się w prace w PZC.

INFORMACJE I AKTUALNOŚĆI

7:30 (w 1-szą niedzielę miesiąca),