Przyjaciele Paradyża

W 1990 roku biskup Józef Michalik powołał grupę modlitewną "Przyjaciele Paradyża" o zasięgu ogólnodiecezjalnym. Jej głównym celem jest zaangażowanie ludzi świeckich w duchową i materialną pomoc osobom powołanym do życia kapłańskiego i zakonnego, a zwłaszcza tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Każdy z członków tej wspólnoty modlitewnej zobowiązuje się regularnie modlić za osoby powołane i o nowe powołania, za Ojca św., biskupów naszej diecezji oraz jej kapłanów, za alumnów, wychowawców i wykładowców naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, za wspólnoty zakonne, za zmarłych biskupów, kapłanów i alumnów naszej diecezji. Innym ważnym zadaniem jest pogłębianie wiary i rozwijanie życia duchowego, aby stać się świadomym i aktywnym członkiem Kościoła w swojej wspólnocie parafialnej. Zadanie to realizowane jest poprzez spotkania formacyjne, na których np. rozważana jest lektura Pisma Św., Adoracje. "Przyjaciele Paradyża" aktywnie uczestniczą w życiu swojej parafii i są zawsze pomocni swoim duszpasterzom. Każdy członek tej grupy modlitewnej zobowiązany jest do dawania swoim życiem świadectwa wiary i przywiązania do Kościoła. Kolejnym zadaniem jakie stawia się przed członkami tej grupy jest ofiara materialna na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu oraz Duszpasterstwa Powołań. Jest to zadanie całkowicie dobrowolne i może być realizowane poprzez dowolnej wielkości składki - dar materialny może zostać zastąpiony darem duchowym.

DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ
przy Zielonogórsko - Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu