Poradnia Rodzinna

środa 17:00- 19:00
piątek 18:00- 19:00

p. Anita Łukowiak 0608293541

Plan katechizacji przedmałżeńskiej w Gorzowie Wlkp.

Poradnię Rodzinną działającą przy naszej parafii prowadzi Doradca Życia Rodzinnego Anita Łukowiak - mgr nauk o rodzinie. Z bezpłatnych porad mogą skorzystać zarówno narzeczeni, przygotowujący się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i osoby oraz małżeństwa przeżywające konflikty rodzinne czy problemy wychowawcze.

Doradcy życia rodzinnego mogą pomóc narzeczonym w przygotowaniu się do małżeństwa a małżonkom w budowaniu jedności małżeńskiej i realizacji odpowiedzialnego rodzicielstwa. Każdy, kto wybiera małżeństwo ma obowiązek poznać zasady budowania komunii osób oraz prawa rządzące płodnością oraz zgodnie z nimi żyć.

Rekolekcje o wychowaniu dzieci
Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizuje rekolekcje dla małżonków i rodziców o tematyce związanej z wychowaniem dzieci.Odbędą się one w dniach 27-29 stycznia 2012 r. w domu rekolekcyjnym Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach. Rekolekcje są przeznaczone także dla małżonków spoza Domowego Kościoła a poprowadzi o. Karol Meissner OSB. Bliższe informacje i zgłoszenia u Zosi i Włodka Sadeckich tel.: 68-453-50-35; 601-942-939 ; e.mail: zwsadeccy@o2.pl .

Weekend małżeński
16-18.03.2012 r. – weekend rekolekcyjny dla małżeństw „Spotkania małżeńskie”.Program nastawiony jest na odnowienie więzi małżeńskiej poprzez dialog prowadzony we dwoje. Rekolekcje są prowadzone przez trzy pary małżeńskie i kapłana. Ich świadectwa stanowią inspiracje do dialogu małżeńskiego.
Miejsce: Dom rekolekcyjny w Rokitnie k. Międzyrzecza przy Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
Zgłoszenia i bliższe informacje: Katarzyna i Paweł Konsur tel. 601-965-737 ; e.mail: p.konsur@wp.pl

W poradni podczas rozmów możemy przypomnieć sobie:

- iż wszyscy stworzeni jesteśmy z miłości i dla miłości,
- jaki jest zamysł Boży względem małżeństwa i rodziny,
- że płeć jest piękna i celowa; jaki jest sens płciowego stworzenia,
- o godności mężczyzny i kobiety stworzonych na obraz Boży,
- o wyjątkowym wyróżnieniu małżonków, którzy otrzymują od Boga przywilej współdziałania z Nim we stwarzaniu nowego człowieka,
- naukę Kościoła o współżyciu płciowym, które ma znaczenie więziotwórcze
i zarazem rodzicielskie; wbrew utartym schematom myślenia, Kościół pragnie, aby małżonkowie ze współżycia czerpali pełnię radości,
- jak można budować jedność małżeńską,
- jaka jest wartość dziecka,
- jak można przygotować się na poczęcie dziecka,
- jak można towarzyszyć dziecku od samego poczęcia,
- jak ważna jest rola ojca w okresie życia płodowego dziecka, podczas porodu i po narodzeniu,
- jak zmienia się sytuacja psychologiczna małżonków po narodzeniu pierwszego dziecka (są możliwe zagrożenia dla więzi – warto o nich wiedzieć!)

Doradca życia rodzinnego pomaga:

- w kontakcie osobowym małżonków,
- w odkrywaniu praw biologicznych rządzących płodnością,
- w rozpoznawaniu czasu, w którym para małżeńska może zostać ojcem
i matką,
- w diagnozowaniu stanu małżeńskiej płodności w sytuacjach szczególnych: po porodzie, po odstawieniu tabletek hormonalnych, w okresie przekwitania,
- w otwartej postawie wobec dziecka,
- w rozkwicie miłości małżeńskiej, między innymi ukazując pełen sens zbliżenia małżeńskiego i wagę cnoty czystości, która zabezpiecza akt miłości przed wypaczeniem a zarazem jest drugim filarem odpowiedzialnego rodzicielstwa (pierwszy, to znajomość praw biologicznych związanych
z przekazywaniem życia),
- w małżeńskiej drodze do świętości, pomagając w realizacji odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Wszystkich, przekonanych i nieprzekonanych, że miłość małżeńska jest szczególnym uczestnictwem w tajemnicy i miłości Bożej zapraszamy do Poradni Rodzinnej, w której na różne sposoby świadczona jest pomoc w rozwoju duchowym małżonków.

Maria Pawłowska
doradca życia rodzinnego

ARTYKUŁY (wersja *.pdf)
Kiedy małżeństwo boli - NOWOŚĆ !!!
Apel w sprawie procedury in vitro część 1
Apel w sprawie procedury in vitro część 2
Apel w sprawie procedury in vitro część 3
Prawdziwa miłość czeka